FI/LS, KZS-2M, type A, 1-pole+N, characteristic C / 16A, 10kA (0.03A)
Delivered Tomorrow
Stock Availability
10 Piece Still in Stock
External Warehouse
Available Between Fri 17.04 and Mon 20.04
52 Piece Still Available in External Warehouse
Available Soon
Available Between Thu 23.04 and Fri 24.04
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "FI/LS, KZS-2M, type A, 1-pole+N, characteristic C / 16A, 10kA (0.03A)"
| Item number: | 61593 |
|---|---|
| Characteristic: | C |
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Number of poles: | 2 |
| Number of wiring points: | 4 |
| Protection class: | IP 20 |
| Rated current: | 16A |
| Rated residual current: | 30mA |
|---|---|
| Residual current type: | A |
| Short-circuit resistance: | 10kA |
| Triggering behaviour: | Undelayed |
| Width in pitch units: | 2 Module |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42