Double pushbutton switch I-O, green (normally open)/red (normally closed), momentary action, 1NO+1NC, 24VAC/DC, Ø 22.5mm, complete
CHF 22.60
Price for:
1 Piece
Accessories for double push-button switch with 1 central indicator light, 1 raised button, 1 flush button, spring return
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 6.74
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 11.67
pcs.
CHF 6.74
pcs.
CHF 4.32
pcs.
CHF 0.37
pcs.
CHF 0.37
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
9
Stock Availability
9 Piece Still in Stock
Item number:
85094
EAN:
7640433420896
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Double pushbutton switch I-O, green (normally open)/red (normally closed), momentary action, 1NO+1NC, 24VAC/DC, Ø 22.5mm, complete"
ELE-1-B-DH84-L
| Item number: | 85094 |
|---|---|
| Frequency: | 50 & 60 Hz |
| Halogen-free: | No |
| Hole diameter: | 22.5mm |
| Operating temperature from: | -25 °C |
| Operating temperature up to: | 55 °C |
|---|---|
| Protection class: | IP 65 |
| Standard: | IEC 60947-5-1 |
| Type: | Komplettgerät |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45