Double-decker disconnect terminal block DIN35 2.5mm², 2x 2-conductor + 1 PE conductor, green-yellow-grey PE-L-L
On Demand
Available Between Mon 08.06 and Tue 09.06
Available Between Mon 08.06 and Tue 09.06
Item number:
91420
Manufacturer number:
30891
EAN:
7611718221842
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Double-decker disconnect terminal block DIN35 2.5mm², 2x 2-conductor + 1 PE conductor, green-yellow-grey PE-L-L"
Double-deck disconnect terminal for disconnect plug with protective conductor connection, for 2x 2 conductors + 1 protective conductor
| Item number: | 91420 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 30891 |
| Connection type: | Screw terminal |
| Cross-section: | 2.50 mm² |
| E-No.: | 158139137 |
| Height: | 54 mm |
| Length: | 75 mm |
| Width: | 6 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45