DIN35 2.5mm² terminal block, 2-wire, grey
On Demand
Available Between Mon 15.06 and Tue 16.06
Available Between Mon 15.06 and Tue 16.06
Item number:
91276
Manufacturer number:
30128GR
EAN:
7611718200854
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "DIN35 2.5mm² terminal block, 2-wire, grey"
Terminal blocks with optimum contacting, stainless steel screws, 4-digit labelling option on both sides, recessed for cross-connections, for 2 conductors
| Item number: | 91276 |
|---|---|
| Manufacturer number: | 30128GR |
| Connection type: | Screw terminal |
| Cross-section: | 2.50 mm² |
| E-No.: | 158681337 |
| Height: | 43 mm |
| Length: | 46 mm |
| Width: | 6 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45