Counter plate EWZ with centre bar, without mounting holes, 250x400mm, polystyrene 7035 light grey
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
90
Stock Availability
90 Piece Still in Stock
Available Soon
Available Between Thu 21.05 and Fri 22.05
More than 100 Piece Ordered from Manufacturer
Item number:
79117
EAN:
7640308060813
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Counter plate EWZ with centre bar, without mounting holes, 250x400mm, polystyrene 7035 light grey"
| Item number: | 79117 |
|---|---|
| Colour: | light grey |
| Dimensions of the cut-out: | 2x 49 mm |
| Excerpt: | oval with centre bar |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 400 mm |
| Length ref. strips: | 55 mm |
|---|---|
| Material: | Polystyrene |
| Mounting hole: | Without hole |
| RAL number (colour): | 7035 (light grey) |
| Width: | 250 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
EN
Michel Linh
Quality management, product manager
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: michel@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 44