Calibrated current transformer block for NH fuse-switch disconnectors, size 1-3, 300/5, 5.0VA, class 0.5S
Delivered Between Thu 18.06 and Fri 19.06
In Procurement
Available Between Thu 18.06 and Fri 19.06
30 Piece Ordered from Manufacturer
Product information "Calibrated current transformer block for NH fuse-switch disconnectors, size 1-3, 300/5, 5.0VA, class 0.5S"
Important: The transformers are incl. calibration fee, no additional costs.
Calibration fee Quantity-dependent current transformer block |
|||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1-5 PCS | 6-8 UNITS | 9-11 PCS | 12-14 PC | 15-17 STK | 18-20 STK | 21-23 STK | 24-29 PC | 30-59 PC | 60-89 STK | 90-119 STK | 120-299 STK |
| CHF 132.20 | CHF 123.40 | CHF 119.70 | CHF 114.55 | CHF 110.15 | CHF 107.20 | CHF 100.70 | CHF 96.40 | CHF 90.35 | CHF 78.20 | CHF 74.20 | CHF 72.15 |
The price scale will be taken into account when your order is processed and listed in the order confirmation.
The final price is made up of:
Base price + Calibration fees – Customer discount = Final price
Base price = Price of calibratable current transformer
| Item number: | 65966 |
|---|---|
| Accuracy class: | Class 0.5s |
| Apparent electrical power: | 2.5VA |
| Calibratable: | Calibrated |
| Calibrated: | Yes |
| Mounting type: | 185mm NH mouldings |
|---|---|
| Rated current: | 300A |
| Size: | NH1, NH2, NH3 |
| Transformer ratio: | 300/5A |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
Head of Product Development and Consultancy, Management Board
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: tobias@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 42