Cable entry flange MC25, 216x84mm
CHF 36.75
Price for:
1 Piece
Accessories for MC25 cable entry flange, 216 x 84 mm
SET-4.
CHF 4.11
pcs.
CHF 19.45
pcs.
CHF 23.18
pcs.
CHF 28.95
pcs.
CHF 48.80
In Stock
Delivered the Day After Tomorrow
Delivered the Day After Tomorrow
42
Stock Availability
42 Piece Still in Stock
Item number:
89554
EAN:
7630881802832
Your advantages with Normrahmen AG
Free shipping from 79 CHFwithin Switzerland
Production & Developmenthigh quality products
Everything from a single source60 day return policy
Attractive cost advantagesthanks to our own production
Product information "Cable entry flange MC25, 216x84mm"
Installation range (cable per diameter)
4 x 5-7mm, 4 x 8-12mm, 12 x 10-14mm, 4 x 14-22mm, 1 x 20-26mm
4 x 5-7mm, 4 x 8-12mm, 12 x 10-14mm, 4 x 14-22mm, 1 x 20-26mm
| Item number: | 89554 |
|---|---|
| Colour: | light grey |
| Excerpt: | FL21 (C-cut) |
| Halogen-free: | Yes |
| Height: | 27 mm |
| Length: | 84 mm |
| Material: | TPE |
| Number of implementations: | 25 |
|---|---|
| Operating temperature from: | -40 °C |
| Operating temperature up to: | 100 °C |
| Protection class: | IP 65 |
| RAL number (colour): | 7035 (light grey) |
| Width: | 216 mm |
Contact person
If you have any questions, feel free to contact our representatives.
DE
FR
EN
Aco Gorgiev
Product Manager, Customer Consultancy Electrical Engineering, Production
- Do you have any questions about this product?
- E-Mail: aco@normrahmen.ch
- Phone: +41 31 744 10 45